Dołącz do czytelników
Brak wyników

Pracownia pedagogiczna

9 marca 2023

NR 55 (Marzec 2023)

SonS, czyli nauczanie w blasku jupiterów

0 234

Europejska inicjatywa Science on Stage, początkowo znana jako Physics on Stage, jest przeznaczona dla nauczycieli z krajów europejskich, aby dzielili się dobrymi praktykami w nauczaniu przedmiotów ścisłych i dyskutowali o nowoczesnych, interdyscyplinarnych sposobach poprawy jakości lekcji science.

Źródło: Strona internetowa konkursu Science on Stage Europe.


Pomysł na tę inicjatywę ma spowodować także, że liczba młodych naukowców we wszystkich krajach europejskich zacznie wzrastać. Science on Stage Europe zakłada, że dobrym sposobem na zachęcenie uczniów do rozważenia kariery w środowisku naukowym jest motywowanie, edukowanie i wspieranie ich nauczycieli. Dlatego Science on Stage Europe zapewnia nauczycielom przedmiotów ścisłych miejsce wymiany pomysłów i daje im dostęp do zasobów dydaktycznych z zakresu nauk ścisłych. W gronie potencjalnych uczestników SonS znajdują się aż 34 państwa. Z nauczycielami z tych państw można nawiązać współpracę, zorganizować projekt i wymienić się praktykami czy doświadczeniem. 
Science on Stage Europe ma na celu poprawę edukacji STEM w Europie poprzez wspieranie nauczycieli w ich rozwoju zawodowym. W 2022 r. w konkursie wyznacz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Biologia w Szkole"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy