Dołącz do czytelników
Brak wyników

Inspirujące czasopismo dla nauczycieli biologii

Biologia w Szkole to czasopismo skierowane do nauczycieli biologii. Zawiera profesjonalne informacje i nowości z zakresu nauk przyrodniczych oraz sprawdzone rozwiązania i narzędzia podnoszące efektywność nauczania.
6 numerów w roku
64 strony
57 numerów archiwalnych
ponad 7 lat na rynku

Poznaj naszych autorów

Stałe działy

Co nowego w biologii?

Poznasz najnowsze doniesienia ze świata nauki: biologii, medycyny, biotechnologii i ekologii. Przedstawiamy najnowsze odkrycia, interpretujemy wyniki badań, opisujemy projekty badawcze.
czytaj przykładowy artykuł >>

Pracownia pedagogiczna

Zaznajomisz się, jak eksperci omawiają realne problemy towarzyszące pracy z uczniem. Przedstawiają jakie rozpoznać problemy z którymi styka się uczeń i nauczyciel, jak z nimi sobie radzić oraz jak rozmawiać z uczniami i rodzicami o istniejących problemach czy zagrożeniach. Wskazują jak pracować z uczniami, jak dobierać odpowiednie metody dydaktyczne, aby zachęcić uczniów do nauki i zwiększyć efektywność nauczania.
czytaj przykładowy artykuł >>

Z księgarskich półek

Poznasz ciekawe propozycje lektur zarówno dla nauczycieli biologii jaki dla uczniów. Pogłębiają one wiedzę zarówno o otaczającym nas świecie przyrody, przedstawiają ciekawe postaci nauki i wydarzenia.
czytaj przykładowy artykuł >>

Laboratorium

Dowiesz się jak przeprowadzić ciekawe doświadczenia, które ukazują procesy zachodzące w świecie przyrody. Często są to doświadczenia interdyscyplinarne, które łączą metody wykorzystywane na lekcjach biologicznych i chemii. Mogą być one doskonałym przykładem jak planować i przeprowadzać doświadczenia i uczyć młodzież podejścia naukowego do rozwiazywania problemów przyrodniczych.
czytaj przykładowy artykuł >>

Pomysł na lekcję

Wykorzystasz konkretne przykłady lekcji podczas zajęć biologicznych i przyrodniczych. Przygotowujemy gotowe narzędzia i opisy lekcji z uwzględnieniem czasu potrzebnego do wykonania zadania oraz przedziału wiekowego uczniów. Przedstawiamy projekty realizowane w szkołach. Ukazujące jak przeprowadzić ciekawe projekty naukowe oparte m.in. o współpracę z innymi szkołami, czy ośrodkami naukowymi w tym także zagranicznymi.
czytaj przykładowy artykuł >>

W najnowszym numerze m.in.:

GENETYKA

  • Mutacje i ich skutki
    Anetta Lewandowska-Wosik

BOTANIKA

  • Czym i dlaczego pachną kwiaty?
    Joanna Kurek

MŁODZI NAUKOWCY PISZĄ

  • Czy plastikowa epidemia może być poskromiona przez grzyby?
    Piotr Banachewicz, Wojciech Robert Wysoczański, Marlena Lembicz

Może zainteresują Ciebie również

Matematyka
Nowoczesne metody nauczania na lekcjach biologii na przykładzie genetyki
Nowoczesne metody nauczania na lekcjach biologii na przykładzie ewolucjonizmu