Dołącz do czytelników
Brak wyników

Inspirujące czasopismo dla nauczycieli biologii

Biologia w Szkole to czasopismo skierowane do nauczycieli biologii. Zawiera profesjonalne informacje i nowości z zakresu nauk przyrodniczych oraz sprawdzone rozwiązania i narzędzia podnoszące efektywność nauczania.
6 numerów w roku
64 strony
50 numerów archiwalnych
ponad 7 lat na rynku

Poznaj naszych autorów

Stałe działy

Co nowego w biologii?

Poznasz najnowsze doniesienia ze świata nauki: biologii, medycyny, biotechnologii i ekologii. Przedstawiamy najnowsze odkrycia, interpretujemy wyniki badań, opisujemy projekty badawcze.
czytaj przykładowy artykuł >>

Pracownia pedagogiczna

Zaznajomisz się, jak eksperci omawiają realne problemy towarzyszące pracy z uczniem. Przedstawiają jakie rozpoznać problemy z którymi styka się uczeń i nauczyciel, jak z nimi sobie radzić oraz jak rozmawiać z uczniami i rodzicami o istniejących problemach czy zagrożeniach. Wskazują jak pracować z uczniami, jak dobierać odpowiednie metody dydaktyczne, aby zachęcić uczniów do nauki i zwiększyć efektywność nauczania.
czytaj przykładowy artykuł >>

Z księgarskich półek

Poznasz ciekawe propozycje lektur zarówno dla nauczycieli biologii jaki dla uczniów. Pogłębiają one wiedzę zarówno o otaczającym nas świecie przyrody, przedstawiają ciekawe postaci nauki i wydarzenia.
czytaj przykładowy artykuł >>

Laboratorium

Dowiesz się jak przeprowadzić ciekawe doświadczenia, które ukazują procesy zachodzące w świecie przyrody. Często są to doświadczenia interdyscyplinarne, które łączą metody wykorzystywane na lekcjach biologicznych i chemii. Mogą być one doskonałym przykładem jak planować i przeprowadzać doświadczenia i uczyć młodzież podejścia naukowego do rozwiazywania problemów przyrodniczych.
czytaj przykładowy artykuł >>

Pomysł na lekcję

Wykorzystasz konkretne przykłady lekcji podczas zajęć biologicznych i przyrodniczych. Przygotowujemy gotowe narzędzia i opisy lekcji z uwzględnieniem czasu potrzebnego do wykonania zadania oraz przedziału wiekowego uczniów. Przedstawiamy projekty realizowane w szkołach. Ukazujące jak przeprowadzić ciekawe projekty naukowe oparte m.in. o współpracę z innymi szkołami, czy ośrodkami naukowymi w tym także zagranicznymi.
czytaj przykładowy artykuł >>

W najnowszym numerze

TEMAT NUMERU

  • Biomarkery epigenetyczne. Metylacja DNA w procesie nowotworzenia

NOWINKI

  • Mapa czy Niemapa

ZE ŚWIATA ZWIERZĄT

  • Czajka – zanikający ptak agrocenoz

ZE ŚWIATA BOTANIKI

  • Moc adaptogennych roślin. Są takie rośliny, które potrafią żyć w ekstremalnie trudnych warunkach

Może zainteresują Ciebie również

Matematyka
Nowoczesne metody nauczania na lekcjach biologii na przykładzie genetyki
Nowoczesne metody nauczania na lekcjach biologii na przykładzie ewolucjonizmu