Dział: Twarzą w twarz

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Najlepiej zaraża się własną pasją! Rozmowa z dr. Pawłem M. Owsiannym

[Dziękuję] inspirującym nauczycielom, których działalność jest tak szeroka, że wymyka się systemowi, burzy utarte ścieżki szkoły i jest często wbrew środowisku... Otwiera jednak oczy młodych ludzi na chęć zdobywania wiedzy, uruchamia potrzebę, a to jest dużo, dużo ważniejsze od stanu wiedzy! Stan przemija, a jak ma się potrzebę zdobywania wiedzy, potrzebę rozwoju, to idzie się dalej i dalej! 
– wpis dr. Pawła M. Owsiannego na Facebooku

Czytaj więcej

Wzbudzenie zainteresowania powinno być głównym celem nauki każdego przedmiotu…

W ramach projektu „Akademicki Poznań” na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu przebywał, wygłosił wykład, poprowadził seminarium i udzielił wywiadu dla „Biologii w Szkole” prof. dr Michael Wink. 

Czytaj więcej

Najważniejsze to rozpalić pasję

„…niezależnie, czy słuchaczami są przedszkolaki, 
czy dorośli, należy zawsze mówić do nich tak, 
żeby zrozumieli. To nie znaczy, że trzeba używać najprostszych słów. To znaczy mówić tak, jakby samemu chciało się te informacje usłyszeć”.

O swojej pasji, sukcesach i  skutecznych metodach przyrodniczej edukacji dzieci i młodzieży rozmawiamy z Panią dr Magdaleną Jarzębowską, współwłaścicielką i pomysłodawczynią JAKU 
– edukacji przyrodniczej dla dzieci i młodzieży. 

Czytaj więcej