Dołącz do czytelników
Brak wyników

WYWIAD NUMERU

25 lipca 2018

NR 20 (Marzec 2017)

Fotołowy – rozmowa z Krzysztofem Chomiczem

0 835

W ramach współpracy z Instytutem Zoologii (Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) Pan Krzysztof Chomicz, znany fotografik przyrody, przybliża naszym pracownikom i studentom sztukę fotografii. Wskazówki te uznaliśmy  za tak cenne, że poprosiliśmy o udzielenie wywiadu dla Biologii w Szkole.

Dziękuję serdecznie, że zechciałeś się spotkać i poświęcić swój czas. Pierwsze pytanie często zadawane wybitnym fotografikom przyrody przychodzi samo do głowy: kiedy zaczęły się Twoje zainteresowania fotograficzne i przyrodnicze? Czy były rozłączne? Na przykład najpierw fascynacja przyrodą, a później jej fotografowanie? Czy na powstanie i rozwój pasji przyrodniczych miał wpływ ktoś z rodziny albo nauczyciele?

POLECAMY

Fotografia zawsze mi towarzyszyła, najpierw amatorska, np. w ramach kółka fotograficznego w liceum, później zawodowo zajmowałem się filmowaniem. Jednak dopiero aparat fotograficzny otrzymany od syna oraz zmiana miejsca zamieszkania z Wielkopolski na piękną wyspę Uznam rozbudziły we mnie ponownie dawne zainteresowanie. Poznawanie wodnych uroków Świnoujścia w pełni otworzyło oko fotograficzne. Przypadkowe spotkanie z ornitologiem...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań czasopisma "Biologia w Szkole"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • ...i wiele więcej!

Przypisy