Dołącz do czytelników
Brak wyników

Autor: Dr Beata Kowalska

Ukończyła kierunek mikrobiologia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego. Pracuje na stanowisku adiunkta w Zakładzie Mikrobiologii Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Jej działalność naukowo-badawcza koncentruje się głównie na zagadnieniach związanych z mikrobiologią gleby i produktów roślinnych oraz fitopatologią warzyw. Prowadzi badania nad wykorzystaniem bezpiecznych dla środowiska metod ochrony roślin, głównie przy udziale materiałów roślinnych o działaniu allelopatycznym oraz mikroorganizmów antagonistycznych (bakterii i grzybów z rodzaju Trichoderma). Zajmuje się także identyfikacją bakterii patogenicznych oraz monitoringiem skażeń mikrobiologicznych produktów roślinnych pochodzących z upraw ekologicznych i konwencjonalnych.

Autorka ponad 40 publikacji naukowych oraz ponad 50 publikacji popularnonaukowych. Wyniki swoich badań prezentuje podczas naukowych konferencji o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym oraz opracowuje w postaci patentów i wdrożeń do praktyki.

Doktor Beata Kowalska posiada także doświadczenie dydaktyczne jako nauczyciel biologii w szkole podstawowej oraz prowadząca ćwiczenia z mikrobiologii dla studentów.

Kategorie
Działy
Sortowanie
Data dodania Najczęściej czytane

Wszystkie: Zaznacz / Odznacz

Wszystkie: Zaznacz / Odznacz